Diğer Projelerimiz

Diğer Projelerimiz

İhtiyacın bulunduğu coğrafyalarda, yoksulluk ile mücadele,
istihdam üretme, hayata değer katma gibi amaçlarımız
doğrultusunda nitelikli ve sürdürülebilir projeler üretiyoruz.
Yaşadığımız dünyayı, herkes için daha güzel
bir yer haline getirmek mümkün.
Mikro Kredi Projeleri
Marangozluk Projeleri
Coca Cola Foundation sponsorluğunda Community Carpentry Development Association(CCDA)’a sağladığımız kaynakla gerçekleştirdiğimiz Marangozluk projemizde 8 ayrı atölyede ekonomik nedenlerle eğitimlerine devam edememiş 50′nin üzerinde gence meslek edindirdik. CCDA’ya bağlı 8 ayrı atölye’de Brikama çevresinde yaşayan onlarca genç temel marangozluk eğitimlerini tamamlarken Marangozhaneler kalifiye eleman bulamama sorunlarını aşmış oldular.
Dikiş Makinası ve Eğitim Projeleri
Mikro kredi projesi kapsamında 1 adet dikiş makinesi sağladık. Gambiya'lı 3 öğrencinin 1 Yıllık okul masraflarına destek olduk. Gençler ve Kadınlar için çeşitli kurslar düzenleyen Soma Scout Skill Training Center'da 150 kişinin yararlandığı proje için malzeme alımına destek olduk.
Fırın Projeleri
Fırın Projeleri
2014 yılı sonunda Duwasu köyünde temelini attığımız İzmir Fırınının açılışı yapıldı ve ilk ekmekler pişirilip dağıtıldı. Bu projeden 6000 kişi yararlanıyor. Jalokoto köyünde’de 2.fırınımızın yaptık. Bu 2 projeden toplamda 12000 kişi yararlanmış olacak.
Balıkçılık Projeleri
Balıkçılık Projeleri
2012 Haziran'da Afrika’nın en küçük ülkesi ve dünyada ekonomik gelişimde en alt sıralarda yer alan Gambiya'da başlattığımız balıkçılık projemiz kapsamında 4 farklı köy yönetimine verdiğimiz 7 adet Balıkçı teknesiyle tutulan BALIK miktarının en az yarısından köylerde yaşayanlar yararlanmakta, günde bir öğün pirinçle beslenen insanların yaşamında bu projeyle önemli bir fark yarattık. Bu projemiz 2014 yılında yerel yönetimlere devredildi. 18 ayda 17+ ton balık tutuldu ve en az 30,000 insanın beslenmesine katkı sağladık.
Tavuk Çiftliği Projeleri
Tavuk Çiftliği Projeleri
2013 yılında 5 köyde başladığımız Tavuk Çiftlikleri sayısına 2014’te 15 adet daha ekleyerek toplam 20 köyde tavuk çiftlikleri kurulmasını gerçekleştirdik, Proje kapsamında her tavuk çiftliğine 400 adet olmak üzere toplam 8,000 adet civciv verildi. Tavukçuluk projesinden az 8,800+ insan yararlanmakta. Proje 2015 yılında yerel yönetimlerin takibine devredildi.
Nehir Duvarı Seti Projeleri
Nehir Duvarı Seti Projeleri
Tankular köyüne Nehir Duvarı Seti - Yararlanıcı Sayısı 1700 kişi,
Buz Dolabı
Buz Dolabı Projeleri
25 Kadına Mikro kredi olarak 25 buzdolabı verildi. Sebzeleri ve meyve sularını soğutup pazarda satarak aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. 2014 yılında yerel yönetimlerin takibine devredildi.
Tuvalet
Tuvalet Projeleri
Juta Kunda köyüne 4 Adet tuvalet yapıldı.
Balık Göletleri Projesi
2013 yılında Tankular köyünde yaptırdığımız 6 Adet balık göleti ile 2500 kişinin yaşamına dokunduk. Projenin 2 yıl takibini yaptık ve 2015 yılında tekibi yerel yönetimlere devrettik.
Burs Projesi
Afrikalı 11 öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağladık.
Büyük Buzdolabı Projesi
Tavukçuluk projemizde kullanılması için 2 Adet Büyük Buzdolabı alarak tavukçuluk projemizin gelişmesine katkı sağladık.
İşe Başlıyoruz Eğitimleri
Gambiya ve Senegal’de kendi işini kurmak isteyen gençlere girişimcilik, planlama, pazarlama, bütçe yönetimi,satış, teknikleri konularında eğitimler veriyoruz. 2 gün süren eğitimi alan gençler eğitim sonunda kendi iş planlarını yazıp uygulayacakları kazanımları elde ediyorlar.