Ekibimiz

Ekibimiz

Aziz Akgül
(1956) Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı Profesörü. Yeminli Mali Müşavir. Üniversitelerde öğretim üyeliği ve beş yıl süreyle Milletvekilliği, Başbakanlık başdanışmanlığı yaptı. Türk Çin Dostluk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Grameen Mikrokredi Programının uygulamasını yapan, halen ülkenin hemen bütün illerinde açılan şubeler kanalıyla onbinlerce yoksul kadının aileleri ile birlikte yaklaşık yüzbinlerce kişinin yararlandığı mikrokredi programını uygulayan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı kurucusu, Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı. Çeşitli şirketlerde yöneticilik ve yönetim kurulu üyeliği /Başkanlığı yapmakta. Yayınlanmış 12 kitabı ve çok sayıda makalesi vardır.
Mehmet Arda
İktisat dalında A.B.D.’de Dartmouth College’den aldığı Lisans ve California Üniversitesi, Berkeley’den aldığı Doktora dereceleriyle 1972-1982 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde görev yaptı. 1982 ile 2001 yılları arasında Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı çerçevesinde çeşitli alanlarda – uluslararası ticaret, tarım ürünleri, doğal kaynaklar ve çevre sorunları – çalıştıktan sonra, aynı örgütün Emtia Bölümü başkanlığından 2006 yılında emekliye ayrıldı. Halen Galatasaray Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler profesörüdür. Aynı zamanda T.C. Dışişleri Bakanlığı’na ve Birleşmiş Milletler Örgütüne kalkınma konularında katkılarda bulunmaktadır. Birleşmiş Milletler 4. En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı için bilimsel konularda Türkiye koordinatörü olarak atanmıştır. Temel ilgi alanları: küreselleşmiş dünyada kalkınma süreci ve küreselleşmenin yönetişimi, bu bağlamda devletler, uluslararası örgütler, özel sektör ve sivil toplum arasındaki ilişkiler ve her birinin görevleri, uluslararası ticaret ve uluslararası piyasaların nitelikleri, gelişmekte olan ülke firmalarının uluslararası değer zincirlerinde yer alması, doğal kaynak ve çevre yönetimi.
İbrahim Betil
(1944) (Üniversite - Robert Kolej 1968) 1994 yılına kadar, Türkiye’de ve yurt dışında sınai kuruluşların, bankaların genel müdürlüğünü, yönetim kurulu başkanlığını yaptı, kuruculuğunu üstlendi. 1994 yılından sonra ülkede ve yurtdışında eğitim ve sivil toplum çalışmalarıyla ilgilendi, bu kuruluşların yönetimlerinde bulundu. Üniversitelerde dersler verdi, radyo ve TV programları, çeşitli dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı yaptı, Hafiften Bankacılık isimli bir kitap yazdı. Çeşitli okulların ve sivil toplum kuruluşlarının kuruculuğunu, yönetimini üstlendi. Halen Toplum Gönüllüleri, Öğretmen Akademisi, Uluslararası Hrant Dink Vakıflarında ve ENKA Adapazarı okullarında yönetim kurulu üyesi olup, sınai ve mali sektörde çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık yapmaktadır.
Kerim Urallı
Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduktan sonra yurtdışında Bucknell Üniversitesi’nde İşletme ve Felsefe eğitimi aldı. Meslek alanı finans sektörü olan Kerim Urallı, Morgan Stanley ve Credit Suisse’de 6 yıl boyunca yatırım uzmanı olarak çalıştı. Bu şirketlerde Şirket Birleşmeleri ve İktisaplar departmanı ile Kurumsal Strateji departmanında danışman olarak çalıştı. Anılan yatırım bankalarının New York, Londra ve İstanbul ofislerinde görev yaptı. Son olarak, Türkiye’de Borusan Holding’de kurumsal strateji bölümünde çalıştı. Şu anda Afrika’daki en az gelişmiş ülkelere insani yardım amacı ile yola çıkmış SEN-DE- GEL derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nda (Koruncuk – Bolluca Çocukköyü) çalışıyor. Kerim Urallı ayrıca 2012’den beri Sufizm ve Varlıksal Felsefe ağırlıklı soyut düşünce atölyeleri düzenliyor.
Derya Sel Bozkurt
1982 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans, ODTÜ, Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 10 yıldan fazla süredir çeşitli teknoloji firmalarında Danışman ve Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Toplum Gönüllüleri Vakfı'nda üniversite yıllarında gönüllülük, akabinde mütevelli heyet ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. SENDEGEL Derneği kurucu üyelerindendir. Evli ve 1 çocuk annesidir.
Aslı Ayşen Aydın
1997 Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Aslı Ayşen Aydın, Türkiye’nin saygın kurumlarında pazarlama iletişimi ve marka yönetimi departmanlarında çalışarak itibar yönetimi konusunda çeşitli projelerde görev aldı. Kurumsal marka yönetimi ve pazarlama iletişimi alanında 18 yıllık bir deneyime sahip olan Aslı Ayşen Aydın, 2008 yılında o dönem çalıştığı uluslararası finans kuruluşu için Anne Çocuk Eğitim Vakfı ile ortaklaşa sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. İstanbul’da dezavantajlı bölgelerde yaşayan ailelere yönelik okul öncesi eğitimi destekleyen bu proje kapsamında Aydın, kurum içindeki gönüllü organizasyonunu da inşa etti. Bu vesileyle Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla daha yakın ilişkiler geliştiren Aydın, iş dışındaki yaşamında da şahsi olarak gönüllülük projelerinde yer almaya başladı. Sosyal ve ekonomik kalkınmaya yönelik daha neler yapabilirim’i araştırırken 2011 yılında yolu İbrahim Betil ile kesişti ve Sen De Gel Derneği’nin hem kurucusu hem de yönetim kurulu üyesi oldu. Halen iletişim ve marka danışmanlığı yapıyor.
Kaddafi Bozkurt
1980 Erzurum doğumlu olan Bozkurt ilk, orta ve lise Eğitimini İzmir'de tamamladı.  2004 yılında Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü'nden mezun olduktan sonra Bankacılık sektöründe Kurumsal Pazarlama Bölümü'nde iş hayatına başladı.  2008 yılından bugüne özel bir bankanın bilgi teknolojileri biriminde iş analisti olarak çalışmaktadır.  Gönüllü çalışmalar ile üniversite yıllarında tanışan Bozkurt, bir çok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştır.
Turgut Derman
1992 yılında Istanbul Universitesi İşletme Fakültesi'den mezun oldu. 1994-1996 yıllarında İ.Ü.İşletme Fakültesinde Asistan olarak görev yaptı. 1996-2000 yılları arasında özel sektörde eğitim/danışmanlık firmasında çalıştı. 2000-2003 yılında  Istanbul Bilgi Universitesi İşletme Fakültesi'nde asistan olarak görev yaptı. Toplum Gönüllüleri ve Çekül sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetim kurulu üyeliklerini 1995 - 2010 yılları arasında üstlendi.  2005 yılından bu yana WebdenAl.com sanal mağazasının ortağı olarak özel sektörde çalışmakta.
Samir Bayraktar
Ege Üniversitesi Makine Mühendisliği eğitiminin ardından Baruch College, NY’da Yönetim Bilimleri ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik ve Pazarlama eğitimlerini almıştır. Armaggan A.Ş. (www.armaggan.com) ve NAR Doğal Ürünler A.Ş. (www.nargourmet.com) şirketlerinde genel müdür olarak görev yapmakta ve BoraJet Havacılık A.Ş. şirketinde yönetim kurulunda görev almaktadır. Toplum Gönüllüleri Vakfı (www.tog.org.tr) mütevelli heyet üyesi, Turkish Coalition of America Türkiye Şubesi (www.turkishcoalition.org) yönetim kurulu üyesi ve Mutfak Dostları Derneği
Tuğba Jabban
1960 İstanbul doğumlu. Orta ve Lise öğrenimini Avusturya Ticaret Lisesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Viyana Ekonomi Üniversitesi –İşletme Bölümü’nde bitirdi. 2010 yılında Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsünde ikinci yüksek lisans tezini yazdı. Tekstilbank’ta Kredi Pazarlamacı ; Otari Tours ‘da Kongre ve Seminerler yöneticisi oldu. Topkapı Endüstri A.Ş de Yönetim Kurulu Üyesidir. Kadınların ve gençliğin güçlendirilmesinin geleceğe yapılacak en önemli yatırım olduğunu düşündüğü için, sivil toplumda yaşama ait bir şeyler yapabilmek niyeti ile: Toplum Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi, Avusturya Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, ALD Kadın Platformu Üyesi, Kagider (Kadın Girişimciler Derneği ) Üyesidir. Almanca, İngilizce,Fransızca bilir. Evli ,iki çocuk annesidir
Ceren Kalı
1984 Karadeniz Ereğli doğumlu olup, öğrenimini Bursa Anadolu Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Halen İstanbul Barosu’na kayıtlı olarak özel bir hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaktadır. 2005'ten beri Toplum Gönüllüleri Vakfı başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca yürütülen gençlik, insan hakları, işitme engelliler, üreme sağlığı ile ilgili sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllü çalışmalarında yer almaktadır.