Solar Panel Projesi

Güneş Enerjisi (Solar Panel)


Projesi

Sen De Gel olarak projelerimizi; bölgeyi ve bölge insanını düşünerek, çevreye en uygun yöntemleri kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Yardımlar ile iyileştirmeye çalıştığımız alanlara zarar vermeden, en kolay, en güvenli ve bölge şartlarına en uygun güneş enerjisi sistemlerimizi birçok projemizde kullanıyoruz. Sürdürülebilir projelerimiz ile yoksullukla mücadelemizi sürdürürken, Güneş enerjisi sistemleri ile insanların hayatlarını daha yaşanabilir hale getirme hedefini taşıyoruz.

Yardıma ihtiyacı ortadan kaldırma amacıyla ürettiğimiz balıkçılık, su kuyuları ve tarım projelerimizde birçok kez güneş enerjisi sistemlerini kullandık. Bu sistem sayesinde insanların hayatlarını kolaylaştırdık.13 köyde 11.700 yararlanıcıya ulaşıldı.

Dünyayı sevgi ve saygı ile daha yaşanabilir bir hale getirmek mümkün.

Güneş Ocakları Projeleri

Verdiğimiz güneş ocakları sayesinde kadın grupları gelir imkanı elde ediyor.Yaptıkları sağlıklı ürünleri yerel pazarlarda veya turistik yerlerde satarak ailelerini geçindirecek parayı kazanıyorlar. Proje Dumbuto ve Kartong köylerinde hayata geçirildi ve bu projeden 126 kişi yararlanıyor.